| Item Code | 800209 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 1/2in (13mm) |
| Earring Type | Hoop, Huggie |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.62ct
Regular Price: $1,949.00
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct
Regular Price: $2,147.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 1ct
Regular Price: $2,703.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings
Regular Price: $2,804.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.33ct
Regular Price: $1,266.00
14K Gold Diamond Huggie Earrings Hoops 1/2ct
Regular Price: $1,336.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings 0.44ct
Regular Price: $1,305.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct
Regular Price: $1,475.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.3ct
Regular Price: $1,373.00
Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.75ct 14k Gold
Regular Price: $1,919.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Amy
Mar 12, 2018
Tia
Oct 3, 2015
Elaine
Jun 17, 2015
Napoli,IT
Ellie
Nov 25, 2014
Jada
Jun 25, 2014
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 1 ct
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings