| Item Code | 890564 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement |
| Sets | Sets |
| Width | Engagement / Mount ring: 3/8 in (10 mm), Women's band: 1/16 in (2 mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Handmade Diamond Designer Engagement Ring Set 0.89ct
Regular Price: $2,623.00
Diamond Engagement Ring Set 1.07ct 14K Princess Cut Round
Regular Price: $2,748.00
Affordable Luxurman 1 Carat Diamond Engagement Ring Set Two Tone 14k Gold
Regular Price: $3,238.00
14K Gold Women's Diamond Engagement Ring Set 1.10ct
Regular Price: $3,182.00
14K Gold Round and Princess Cut Diamond Engagement Ring Set 1.15ct
Regular Price: $3,480.00
14K Gold Diamond Engagement Ring Set 0.90ct Band: 2.05mm, Eng.: 3.40mm
Regular Price: $2,984.00
3 Stone Diamond Engagement Ring Set 1.04ct 14K Gold
Regular Price: $3,074.00
14K Gold Designer Prong Set Diamond Engagement Ring Set 0.95ct
Regular Price: $3,078.00
14K Gold Channel and Prong Set Diamond Engagement Ring Set 0.90ct
Regular Price: $3,381.00
14K Gold Designer Diamond Engagement Ring Set 0.92ct
Regular Price: $3,575.00
10K Gold Diamond Men's Ring 2.25ct Unique Diamond Wedding Band
Regular Price: $4,788.00
14K White Gold Cluster Diamond Ring 1.50ct for Women
Regular Price: $2,710.00
Real 10k Gold Angry Emoji with AK47 Machine Gun Pendant with Diamonds 1.2ct
Regular Price: $3,578.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Michelle
Dec 2, 2022
NV,US
Percy
Mar 29, 2021
IN,US
Madison
Oct 7, 2019
Beautiful set
Diamond Cluster Engagement Ring 0.59ct 14K Gold
Diamond Flower Engagement Ring 14K 0.67ct