| Item Code | 405449 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 10/16in (16mm) |
| Length | 1 3/16in (31mm) |
| Pendant Type | Cross |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 0.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Small Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 14K gold Symbol of Life 0.2ct
Regular Price: $1,382.00
Double Layer Real 14k Gold Pave Diamond Cross Pendant For Men & Women 0.75c
Regular Price: $1,466.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant for Men and Women 0.55ct
Regular Price: $1,332.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.55ct 16.4mm
Regular Price: $1,786.00
14K Gold Round Diamond cross necklace 0.45ct
Regular Price: $1,760.00
14k Gold Real Diamond Cross Pendant For Men & Women 0.35ct Bottony Trefly
Regular Price: $1,623.00
14K Gold White and Brown Diamond Cross Pendant 0.86ct
Regular Price: $1,673.00
14K Gold White Blue Diamond Cross Pendant 0.86ct
Regular Price: $1,798.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.72ct
Regular Price: $2,079.00
Hollow 14k Gold Franco Chain For Men & Women Round Diamond Cut 2.7mm
Regular Price: $1,887.00
10K Gold Chain For Men Solid Miami Cuban Link Chain White Gold 3mm-9mm
Hollow 10k Gold Curb Chain For Men & Women 4.5mm Wide
Regular Price: $1,200.00
Men's 14K Gold Chain Solid White Gold Figaro Chain 3mm-8mm
LUXURMAN Solid 10k Gold Rope Chain For Men & Women Diamond Cut 2.5mm
Regular Price: $1,389.00
| Question: | |
| Answer: |
The bail on this 14K gold diamond cross pendant can fit up to a 3 mm chain. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
SHANEEKA
Jun 8, 2022
Love it
ralph
Dec 15, 2021
MI,US
Brian
Sep 30, 2020
VA,US
Maurice
Nov 16, 2017
Jamie
Aug 31, 2017
14K Gold Sapphire and Diamond Ladies Cross Pendant 1.32ct by Luxurman
Royal Halo Round Shape Diamond Pendant For Women with Sapphires 14K Gold
by Carlton Oct 20, 2017