| Item Code | 405446 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 12 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 5/8in (42mm) |
| Length | 3 3/16in (82mm) |
| Pendant Type | Cross |
| Jewelry Shape | Cross |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Puffed Gold Diamond Cross Pendant 3.25ct 10K Gold
Regular Price: $5,269.00
Large 2in Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold Round Baguette Diamonds
Regular Price: $5,740.00
Large 10K or 14K Gold Round Diamond Cross Pendant for Men 2.75ct
Regular Price: $5,875.00
10K Gold Men's Diamond Ankh Pendant Cross with Wings 3.33ct by Luxurman
Regular Price: $6,437.00
Egyptian Ankh Cross Diamond Pendant for Men in 10K or 14K Gold G VS
Regular Price: $7,263.00
Unique 10K or 14K Gold Large Cuban Link Cross Diamond Pendant for Men 2.5ct 3 inch
Regular Price: $7,805.00
Religious 14K Gold Diamond Jesus Cross Pendant for Men 1.05ct
Regular Price: $5,722.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant 2.58ct
Regular Price: $6,551.00
Large Iced Out Diamond Cross Pendant for Men in 14k Gold Side Diamonds
Regular Price: $6,692.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Willie
Sep 10, 2023
Alton
Apr 22, 2021
VA,US
Kelvin
May 31, 2020
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant White and Blue Diamonds 1.95ct
Engravable Small 14K Gold Black Diamond Dog Tag Pendant .80ct