| Item Code | 205125 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 1.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Diamond Cluster Stud Earrings 14K Gold 1.38ct
Regular Price: $3,350.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.3ct Studs
Regular Price: $2,513.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings .82ct
Regular Price: $2,513.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
14K Gold Cluster Diamond Stud Earrings 1.21ct
Regular Price: $2,513.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Holly
Dec 5, 2013
Wendy
Oct 15, 2013
Irea
Jul 4, 2013
Madeline
Jul 4, 2013
Stephanie
Jul 4, 2013
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings 1.7ct
Diamond Cluster Stud Earrings 14K Gold 1.38ct