| Item Code | 800662 |
|---|---|
| Approx. Weight | 61 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 24in (610mm) |
| Carat Weight | 5.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Channel, Pave |
Men's Solid 14K Gold Diamond Chain Necklace 4.15ct
Regular Price: $30,699.00
Men's Diamond Hip Hop Chain 14K Gold Necklace 24-30in 8.8-11ct
Regular Price: $23,678.00
3 Prong Diamond Eternity Chain for Men and Women 14k Gold Tennis Necklace
Regular Price: $27,110.00
Men's Diamond Tennis Chain in Real 10k Gold Affordable 2 Row Necklace 1ct
Regular Price: $16,410.00
10K Gold Designer 5 Carat White & Black Diamond Men's Chain Necklace 22in-30in
Regular Price: $14,414.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Trevor
Jun 25, 2019
PA,US
14K Gold Faceted Black Diamond Bead Necklace Chain 25.25ct
Hip Hop 14K Gold Cable Chain Eternity Diamond Necklace for Men 40.25ct