| Item Code | 204989 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Anniversary, Bridal, Wedding |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 29/32in (23mm) |
| Carat Weight | 0.8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Round Diamond Wedding Band | for Men & Women | Anniversary Ring | 1.3ct
Regular Price: $3,440.00
Real 14K Diamond Wedding Ring for Men and Women | Anniversary Band | 0.7ct
Regular Price: $4,080.00
White Black Diamonds Ring For Men & Women 14k Gold Band Checkerboard Pattern
Regular Price: $5,638.00
12.5mm Wide Diamond Wedding Band for Men & Women 14k Gold Anniversary Ring
Regular Price: $7,030.00
Unique Women's Anniversary Ring 14K Gold Princess Baguatte Diamond Wedding Band
Regular Price: $3,724.00
14K Gold Diamond & Emerald Eternity Band for Women 2 Carat Anniversary Ring
Regular Price: $3,621.00
7 Stone Anniversary Ring 1.5 Carats 14k Gold Diamond Wedding Band For Women
Regular Price: $4,509.00
14K Gold 5 Stone Princess Cut Diamond Wedding/Anniversary Band For Women
Regular Price: $5,000.00
Lab-Grown Diamond Three-Stone Engagement Ring for Women | Four-Prong Set | 14K Gold | 3.5ct
Regular Price: $4,778.00
9mm Wide 14K Gold Diamond Wedding Band for Women Anniversary Ring 1.6ct
Regular Price: $6,545.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Men's Black Onyx Ring in 10K or 14K Yellow Gold
Invisible Princess Cut Diamond Wedding Band for Men 1.33ct 10K or 14K Gold