| Item Code | 801612 |
|---|---|
| Approx. Weight | 28 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 15 3/4in (400mm) |
| Chain/Bracelet Type | Designer |
| Carat Weight | 14.88 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
18k Gold Ruby & Sapphire White Yellow Diamond Flower Necklace for Women 33c
Regular Price: $39,126.00
Designer Ladies Diamond Chandelier Necklace by Luccello 18K Gold
Regular Price: $32,130.00
Ladies 18K Gold Luccello Designer Diamond Drop Necklace 18.40ct
Regular Price: $29,775.00
Designer Diamond Necklace 14.78ct 18K Branch Motif
Regular Price: $34,680.00
Designer Diamond Tassle Necklace 11.70ct 18K Gold
Regular Price: $24,978.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Savannah
Jul 16, 2014
Brianna
Dec 17, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Ladies Unique Diamond Necklace 45.71ct 18K Gold
Diamond Necklace in 18K Gold 15.20ct