| Item Code | HD0809 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Dangles, Drops |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Half Bezel |
14K Diamond Chandelier Earrings Flower Motif 0.71ct
Regular Price: $2,724.00
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Regular Price: $1,971.00
Unique Designer Ladies White Yellow Diamonds Flower Drop Earrings 14K Gold
Regular Price: $3,976.00
LUXURMAN 14K Gold Unique Flower Ladies Diamond Cluster Stud Earrings 2.2ct
Regular Price: $4,144.00
Diamond Flower Earrings for Women 14k Gold Drop Earrings Leafs Design 1 Carat
Regular Price: $3,919.00
Designer 14K Gold Diamond Flower Earrings 1.49ct
Regular Price: $3,568.00
14K Blue Diamond Flower Chandelier Earrings 1.61ct
Regular Price: $3,472.00
14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 5 Carat Look
Regular Price: $4,971.00
14k Yellow Gold Women's Diamond Polished Hoop Earrings
Regular Price: $2,473.00
There are no questions for this product.
Loading...
Square 14K Gold Diamond Stud Earrings for Men and Women | Pyramid Design | 0.48ct
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Latch Back | 0.24ct