| Item Code | 407208 |
|---|---|
| Approx. Weight | 40 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 18in (457mm) |
| Chain/Bracelet Type | Designer, Tennis |
| Clasp | Box Clasp with Safety |
| Carat Weight | 7 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave, Invisible, Prong |
14K Gold Designer Baguette Round Diamond Tennis Necklace | for Men and Women | 10ct
Regular Price: $19,299.00
Women's 14k Gold Pear Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp F-G
Regular Price: $15,150.00
Women's 14k Gold Oval Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp F-G
Regular Price: $15,618.00
14k Gold Lab Grown Marquise Diamond Tennis Necklace Box Clasp VS
Regular Price: $21,780.00
Women's 14k Gold Marquise Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp VS
Regular Price: $19,057.00
Women's 14k Gold Emerald Shape Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp VS
Regular Price: $23,929.00
Women's 14k Gold Round Lab Grown Diamond Tennis Necklace Clasp F-G
Regular Price: $25,155.00
Women's 14k Gold Pear Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp F-G
Regular Price: $20,114.00
Women's 14k Gold Multi-Shape Lab Grown Diamond Tennis Necklace Box Clasp F-G
Regular Price: $20,039.00
Women's 14k Gold Emerald Cut Lab Grown Diamond Tennis Necklace Lobster Clasp VS
Regular Price: $21,383.00
There are no questions for this product.
Loading...
Ladies' 14K Gold Cable Chain Necklace with Black Diamonds by the Yard 1.7ct
Men's and Women's 14K Gold Baguette Round Diamond Tennis Necklace 24.5ct