| Item Code | 000161 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 25 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 15/16in (49mm) |
| Length | 2 1/2in (64mm) |
| Pendant Type | Initial |
| Carat Weight | 3.29 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
10k Gold 2.5 Carat Diamond Name Plate Pendant for Men and Women
Regular Price: $12,644.00
5 Carat Diamond Initials Pendant For Men & Women Solid 10K Gold
Regular Price: $11,795.00
Custom Diamond Pendant for Men 10K or 14K Gold Name Necklace 3.6ct
Regular Price: $12,750.00
Large Custom Made Men's Diamond Basketball Pendant with Initials Solid 10k Gold
Regular Price: $10,969.00
Large Diamond Initial Letter Pendant For Men 10k Gold White Blue Diamonds
Regular Price: $13,597.00
10K Gold 5 Carat Blue & White Diamond Initial Alphabet Letter Pendant for Men
Regular Price: $12,212.00
Real 10K or 14K Gold Diamond Superman Pendant for Men 4.5ct
Regular Price: $14,337.00
10K or 14K Gold Alphabet Initial Diamond Letter Pendant 4.95ct
Regular Price: $15,779.00
Custom 10K Gold Diamond Name Logo Pendant for Men | Pave Set | 2ct
Regular Price: $7,852.00
10K or 14K Gold Round Diamond Initial Pendant for Men 1.75ct
Regular Price: $7,886.00
10K Solid White Gold Franco Chain 26-40in 3.5mm
Regular Price: $8,334.00
| Question: | |
| Answer: |
We can certainly customize this Diamond Initial Pendant in 14K gold. Please email us at sales@itshot.com or call at 1-212-398-3123 |
Loading...
14K Gold Fancy Pink Diamonds Angel Pendant 0.7ct Mini Charm
Large Pave Diamond Heart Pendant 10ct 14K Gold
by Quincy Nov 19, 2022