| Item Code | 000584 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 11 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 13/16in (20mm) |
| Length | 1 3/4in (44mm) |
| Pendant Type | Dog Tag |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K White Yellow Diamond Number 10 Dog Tag Pendant 1.60ct
Regular Price: $4,082.00
Diamond Dog Tag Military Pendant With Rubies & Diamonds 1.25ct 14K Gold
Regular Price: $4,024.00
Customizable 14K Gold Oversized Diamond Dog Tag Pendant for Men 1 Carat
Regular Price: $7,226.00
24K Gold Pamp Suisse Bar Diamond Pendant 2.5ct Dog Tag
Regular Price: $4,150.00
14K Gold White Black Diamond Dog Tag Pendant 1.34ct
Regular Price: $4,582.00
Solid 14k Gold Real Diamond Dog Tag Military Pendant With Diamonds 1ct
Regular Price: $3,640.00
14K Gold Round Diamond Dog Tag Pendant 1.36ct
Regular Price: $4,014.00
Customizable 14K Gold Round Diamond Dog Tag Pendant 0.8 ct
Regular Price: $3,724.00
Engravable 2 Carat Black and White Diamond Dog Tag Pendant for Men 14K Gold
Regular Price: $5,509.00
Platinum Men's Diamond Ring 1.21ct
Regular Price: $5,723.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Alec
Jul 22, 2021
High-end diamond dog tag
Frank
May 13, 2019
awesome dog tag
Solid 18K Gold Crown Diamond Pendant Rolex Style Medallion 6ct
14K Gold Round Diamond Open Heart Pendant for Women 1.9ct