| Item Code | 407178 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 9/16in (14mm) |
| Length | 9/16in (14mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess, Round |
| Color | Yellow, H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Invisible, Channel, Prong |
14k White Gold Oval Cut Lab-Grown Yellow Diamond Stud Earrings Hallow Setting
Regular Price: $3,450.00
Women's or Men's 1.5 Carat Yellow Diamonds Cluster Stud Earrings in 14K Gold
Regular Price: $3,287.00
3 Carat Yellow Diamond Stud Earrings 14K Gold
Regular Price: $4,272.00
Custom 18K Gold Round Yellow Diamond Earrings | Initials Letters Studs | 0.7ct
Regular Price: $3,806.00
Round Diamond Cluster Stud Earrings 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,042.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Cluster Set | Cushion Shape | 1.51ct
Regular Price: $2,981.00
14K Gold Blue Diamond Flower Stud Earrings | Omega Back | 1.3ct
Regular Price: $3,350.00
14K Gold Cluster Emerald Stud Earrings 4ct
Regular Price: $3,642.00
LUXURMAN 14K Gold Unique Flower Ladies Diamond Cluster Stud Earrings 2.2ct
Regular Price: $4,144.00
There are no questions for this product.
Loading...
13 Carat Women's 14K Gold Diamond Chandelier Earrings | Marquise Pear Baguette Round Cut | VS
14K Gold Diamond Square Stud Earrings for Men and Women | Blue Yellow White Diamonds | 2ct