| Item Code | HD0802 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/4in (6.5mm) |
| Length | 1/4in (7mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.83 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Four-Prong |
Solitaire Earrings 14K Gold Round Diamond Bezel Stud Earrings 0.5ct
Regular Price: $1,350.00
14K Solid Gold 2 Carat Look Diamond Stud Earrings 0.5ct Clusters Luxurman
Regular Price: $1,219.00
1/2 Carat 14K Gold Diamond Stud Earrings Round Diamonds .5ct
Regular Price: $1,414.00
14K Gold Diamond Stud Earrings Round Diamonds .50ct
Regular Price: $1,377.00
14k Yellow Gold Lab-Grown Round Shape Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,208.00
14K Gold Pave Round Diamond Stud Earrings 0.35ct by Luxurman
Regular Price: $1,414.00
Designer 14K Gold Cluster Diamond Stud Earrings 0.43ct
Regular Price: $1,504.00
Pave Diamond Stud Earrings 1/2ct 14K Yellow or White Gold
Regular Price: $1,550.00
14K Gold Halo Round Stud Diamond Earrings 0.6ct Clusters
Regular Price: $1,721.00
Round Cluster Diamond Earrings Studs 0.75ct 14K Gold
Regular Price: $1,706.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Diamond Square Stud Earrings for Men and Women | Blue Yellow White Diamonds | 2ct
Luxury 14K Gold Halo Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Pear Round Cut | 3ct