| Item Code | HD0799 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 5/16in (8mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 1.17 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong, Halo, Half Bezel |
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct
Regular Price: $2,295.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
Regular Price: $2,059.00
Real 14k Gold Halo Design 1 Carat Diamond Stud Earrings For Men & Women Sale
Regular Price: $3,371.00
Diamond Stud Earrings for Men or Women | Halo Setting | 14K Gold | 0.7ct
Regular Price: $1,703.00
Halo Diamond Studs 14K gold Cluster Diamond Stud Earrings .70ct
Regular Price: $1,937.00
14K Gold Halo Round Stud Diamond Earrings 0.6ct Clusters
Regular Price: $1,721.00
There are no questions for this product.
Loading...
Luxury 14K Gold Halo Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Pear Round Cut | 3ct
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct