| Item Code | 407191 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.8 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Prong, Channel, Cluster |
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
Round Diamond Stud Earrings 14K Gold 0.76ct Pave Cluster Design
Regular Price: $1,701.00
Elegant 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Cluster Design | 0.6ct
Regular Price: $1,647.00
Halo Diamond Studs 14K gold Cluster Diamond Stud Earrings .70ct
Regular Price: $1,937.00
Men's Diamond Cluster Earring 14K 0.69ct Single Stud
Regular Price: $1,863.00
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
Regular Price: $2,059.00
Unique Women's or Men's Round & Baguette Diamond Cluster Earrings Studs 0.6ct
Regular Price: $2,008.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.2ct Studs
Regular Price: $2,195.00
Sparkling Round Diamond Cluster Earrings Studs for Men & Women 14K Gold
Regular Price: $2,182.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings .82ct
Regular Price: $2,513.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Adam
Feb 25, 2025
I really liked
Women's Round Baguette Cut Diamond Stud Earrings | Heart Shaped | 14K Gold | 0.5ct
Elegant 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Cluster Design | 0.6ct