| Item Code | 407211 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 11.2 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 3/4in (43.7mm) |
| Length | 1 1/2in (38mm) |
| Pendant Type | Charm |
| Jewelry Shape | Oval |
| Bail Opening, Width | 6 mm |
| Bail Opening, Height | 8.5 mm |
| Carat Weight | 3.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's 14K Gold Diamond Hamsa Pendant | Evil Eye Protection | 1.03ct
Regular Price: $2,961.00
Religious 14K Gold Diamond Virgin Mary Pendant for Men | Lady of Guadalupe | 0.7ct
Regular Price: $3,122.00
Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold 2 Inch 3 Carats
Regular Price: $6,263.00
Real 10K or 14K Gold Hip Hop Iced Out Diamond Drip Star Pendant for Men 3 Carat
Regular Price: $5,619.00
Puffed Gold Diamond Cross Pendant 3.25ct 10K Gold
Regular Price: $5,269.00
Real White Blue Yellow Diamond Spider-man Pendant in 10K Gold 3ct
Regular Price: $6,409.00
Men's 14K Gold Diamond Ram Head Medallion Pendant | Greek Key Design | 1.63ct
Regular Price: $4,592.00
Large 2in Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold Round Baguette Diamonds
Regular Price: $5,740.00
Real 10K Gold Angel Diamond Medallion Pendant For Men 2.15 CT
Regular Price: $5,938.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Large 14K Gold Diamond Star of David Pendant for Men & Women
Jewish 10K or 14K Gold Diamond Chai Pendant for Men 1.30ct