| Item Code | S000575 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Santos Octagon |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Automatic |
| Case Diameter/Width | 25 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Length | 6.25 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Bezel Material | Gold |
|---|
| Dial | Burgundy |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Santos Octagon Women's 18K Gold Diamond Watch | 31mm | Quartz | 0.38ct | Cream Dial
Regular Price: $10,637.00
Cartier Santos Octagon 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 31mm ~0.50ct Automatic Movement
Regular Price: $8,697.00
Cartier Santos Octagon 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 31mm Automatic Movement
Regular Price: $8,444.00
Cartier Santos Octagon Women's Diamond Watch | 31mm | Automatic Movement 0.38ct | White Dial
Regular Price: $8,326.00
Cartier Tank Francaise Stainless Steel Women's Diamond Watch 28mm ~3.85ct Automatic Movement
Regular Price: $11,534.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 1.2ct
Regular Price: $10,948.00
Cartier Santos Galbee Women's Diamond Watch | 29mm | Quartz | 0.85ct | Silver Dial
Regular Price: $11,729.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.94ct Automatic Movement
Regular Price: $11,798.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 2.59ct
Regular Price: $11,500.00
Cartier Santos Galbee Women's Diamond Watch | 29mm | Quartz | 1.57ct | Cream Dial
Regular Price: $11,388.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm 0.65ct
Cartier Santos Galbee Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm ~.69ct