| Item Code | s00966 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Santos Galbee |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 10.2 ct |
| Movement | Quartz |
| Functions | Date Indicator |
| Case Diameter/Width | 29 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Stone | Diamond |
| Crown | Blue Sapphire |
| Strap Length | 6.75 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Bracelet Stone | Diamond |
| Watch Clasp | Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Ballon Bleu Diamond Watch for Women | 33mm | Diamond Bezel | Pink Leather Strap | 3ct
Regular Price: $22,425.00
Cartier Santos de Cartier Galbee Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 11.53ct
Regular Price: $23,535.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 10.20ct
Regular Price: $24,900.00
Cartier Santos Diamond Watch for Women | 32mm | Diamond Bezel | Leather Black Strap | 5ct
Regular Price: $21,750.00
Cartier Roadster 18K White Gold Women's Diamond Watch 31mm ~1ct
Regular Price: $20,616.00
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~7ct
Regular Price: $18,525.00
Cartier 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 31mm
Regular Price: $17,905.00
29mm Cartier Panthere Women's Diamond Watch Yellow 18k Gold & Steel Two Tone
Regular Price: $16,950.00
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~5ct
Regular Price: $15,795.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 1.70ct
Regular Price: $14,936.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Cartier Santos Galbee Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 24mm | 0.69ct | Grey Dial
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 0.4ct | Cream Dial