| Item Code | s00863 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Santos Galbee |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.69 ct |
| Movement | Automatic |
| Case Diameter/Width | 24 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Crown | Ruby |
| Strap Length | 6.25 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Watch Clasp | Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Burgundy |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Gold |
Cartier Santos Galbee Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 24mm | 0.69ct | Silver Dial
Regular Price: $12,236.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.75ct Automatic Movement
Regular Price: $14,956.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.94ct Automatic Movement
Regular Price: $11,798.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.85ct
Regular Price: $10,725.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.85ct
Regular Price: $10,325.00
Cartier Santos Galbee Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 24mm | 0.69ct | Grey Dial
Regular Price: $9,892.00
Cartier Santos Galbee 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm Automatic Movement
Regular Price: $9,720.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 1.5ct | Cream Dial
Cartier Panthere Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 23mm | 0.87ct | White Dial