| Item Code | S000392 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Santos Demoiselle |
|---|---|
| Model Number | 2701 |
| Metal | Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 26 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Width (Between Lugs) | 15 mm |
|---|---|
| Strap Length | 6.2 in |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Dial | White |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 6.63ct
Regular Price: $14,401.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 2.59ct
Regular Price: $11,500.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm
Regular Price: $11,076.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 1.77ct
Regular Price: $10,910.00
26mm Womens Diamond Watch Cartier Santos Demoiselle 18K Gold Stainless Steel
Regular Price: $13,599.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 27mm 0.5ct
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.55ct