| Item Code | S000381 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Santos de Cartier Galbee |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 24 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Width (Between Lugs) | 14 mm |
|---|---|
| Strap Length | 6.25 in |
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Bezel Material | Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 24mm ~8ct
Regular Price: $24,900.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 24mm 0.54ct
Regular Price: $16,515.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 1.70ct
Regular Price: $14,936.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 24mm 2.42ct Automatic Movement
Regular Price: $13,746.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.94ct
Regular Price: $12,225.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 1.70ct
Regular Price: $11,562.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Santos Demoiselle 18K and Stainless Steel Women's Diamond Watch 20mm 0.92ct
Cartier La Dona Stainless Steel Women's Diamond Watch ~1.5ct