| Item Code | S000341 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Roadster |
|---|---|
| Metal | Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Quartz |
| Functions | Date Indicator, Tachymeter |
| Case Diameter/Width | 31 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Width (Between Lugs) | 15 mm |
|---|---|
| Strap Length | 6.25 in |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Stainless Steel |
|---|
| Dial | Pink |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Luminous Black |
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~5ct
Regular Price: $15,795.00
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~6ct
Regular Price: $15,405.00
Cartier Roadster 18K White Gold Women's Diamond Watch 31mm ~1ct
Regular Price: $20,616.00
Cartier Santos Diamond Watch for Women | 32mm | Diamond Bezel | Leather Black Strap | 5ct
Regular Price: $21,750.00
Cartier Ballon Bleu Diamond Watch for Women | 33mm | Diamond Bezel | Pink Leather Strap | 3ct
Regular Price: $22,425.00
Cartier 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 31mm
Regular Price: $17,905.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Carl
Dec 19, 2024
NY,US
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 22mm ~.7ct
Cartier Santos Galbee Stainless Steel Women's Diamond Watch 24mm 6.36ct