| Item Code | S000322 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Roadster |
|---|---|
| Metal | 18K Gold |
| Personalization | Yes |
| Movement | Quartz |
| Functions | Date Indicator |
| Case Diameter/Width | 31 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K White Gold |
| Strap Length | 6.5 in |
|---|---|
| Bracelet Material | Black Genuine Crocodile Leather |
| Bezel Material | Gold |
|---|
| Dial | Silver |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Luminous Black |
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~7ct
Regular Price: $18,525.00
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~5ct
Regular Price: $15,795.00
Cartier Roadster Stainless Steel Women's Diamond Watch 31mm ~6ct
Regular Price: $15,405.00
Cartier Santos Diamond Watch for Women | 32mm | Diamond Bezel | Leather Black Strap | 5ct
Regular Price: $21,750.00
Cartier Ballon Bleu Diamond Watch for Women | 33mm | Diamond Bezel | Pink Leather Strap | 3ct
Regular Price: $22,425.00
Cartier 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 31mm
Regular Price: $17,905.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Tank Francaise Stainless Steel Women's Diamond Watch 28mm Automatic Movement
Cartier Ballon Bleu Stainless Steel Women's Diamond Watch 28mm ~7ct