| Item Code | s00922 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Panthere |
|---|---|
| Metal | 18K Gold |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 3.5 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 23 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K Yellow Gold |
| Case Stone | Diamond |
| Crown | Diamond |
| Strap Length | 6.2 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold |
| Bracelet Stone | Diamond |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm ~0.4ct
Regular Price: $32,101.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Watch 23mm 1.5ct
Regular Price: $32,364.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 0.50ct
Regular Price: $32,000.00
Cartier Panthere 18K White Gold Women's Diamond Watch 23mm 3.5ct
Regular Price: $33,700.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 27mm | Quartz | 1.3ct | White Dial
Regular Price: $33,500.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm ~2.12ct
Regular Price: $36,703.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm 3.5ct
Regular Price: $36,927.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 1.20ct
Regular Price: $37,600.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm ~3.2ct
Regular Price: $37,834.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 6.1ct Full Diamond
Regular Price: $38,575.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Santos Galbee Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 24mm | 0.69ct | Silver Dial
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 0.9ct | Cream Dial