| Item Code | s00926 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Panthere |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.9 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 23 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Stone | Diamond |
| Crown | Diamond |
| Strap Length | 6.2 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.55ct
Regular Price: $15,200.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 27mm 3.7ct
Regular Price: $14,342.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 27mm | Quartz | 0.5ct | White Dial
Regular Price: $15,678.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 27mm | Quartz | 1.16ct | White Dial
Regular Price: $12,947.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamonds and Rubies Watch 27mm 0.48ct
Regular Price: $13,500.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm
Regular Price: $13,492.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.55ct
Regular Price: $14,500.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 27mm 0.5ct
Regular Price: $12,936.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 27mm 1.27ct
Regular Price: $13,425.00
Cartier Panthere 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 0.56ct
Regular Price: $13,600.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 3.5ct | Cream Dial
Cartier Santos Galbee Women's Diamond Watch | 29mm | Quartz | 1.57ct | Cream Dial