| Item Code | s01113 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Panthere |
|---|---|
| Metal | 18K Gold |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.32 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 23 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K Yellow Gold |
| Case Stone | Diamond |
| Crown | Diamond |
| Strap Length | 6.2 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm
Regular Price: $30,190.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 1.5ct | Cream Dial
Regular Price: $29,800.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Diamonds and Emeralds Women's Watch 23mm
Regular Price: $31,770.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 23mm | Quartz | 3.5ct | Cream Dial
Regular Price: $33,895.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm ~0.4ct
Regular Price: $32,101.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Watch 23mm 1.5ct
Regular Price: $32,364.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 0.50ct
Regular Price: $32,000.00
Cartier Panthere 18K White Gold Women's Diamond Watch 23mm 3.5ct
Regular Price: $33,700.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 27mm | Quartz | 1.3ct | White Dial
Regular Price: $33,500.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 23mm ~2.12ct
Regular Price: $36,703.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Santos Octagon Women's Diamond Watch | 31mm | Automatic Movement 0.38ct | White Dial
Cartier Divan Women's Diamond Watch | 31mm | Quartz | 1.49ct | Cream Dial