| Item Code | s01034 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Panthere Vendome |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.8 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 24 mm |
|---|---|
| Case Material | Stainless Steel |
| Crown | Diamond |
| Strap Length | 6.2 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Bracelet Stone | Diamond |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 30mm 0.85ct
Regular Price: $9,708.00
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm 0.80ct
Regular Price: $9,273.00
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 30mm 1.4ct
Regular Price: $9,924.00
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm 0.67ct
Regular Price: $8,667.00
Cartier Panthere Vendome 18K Gold and Stainless Steel Diamond Women's Watch 24mm 0.65ct
Regular Price: $8,190.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Cartier Panthere Vendome Women's 18K Gold Diamond Watch | 24mm | Quartz | Cream Dial
Cartier Tank Francaise Women's Diamond Watch | 20mm | Mother Of Pearl Dial | 0.8ct