| Item Code | s00822 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Panthere Vendome |
|---|---|
| Metal | 18K Gold |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.5 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 24 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K Yellow Gold |
| Crown | Diamond |
| Strap Length | 6.2 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Bezel Material | Yellow Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere Vendome Women's 18K Gold Diamond Watch | 24mm | Quartz | Cream Dial
Regular Price: $29,508.00
Women's Diamond Watch 27mm Cartier Cougar 18K Yellow Gold
Regular Price: $27,200.00
Iced Out Cartier Cougar 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm
Regular Price: $28,500.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 0.50ct
Regular Price: $32,000.00
Cartier Panthere Women's 18K Gold Diamond Watch | 27mm | Quartz | 1.3ct | White Dial
Regular Price: $33,500.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 1.20ct
Regular Price: $37,600.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold Women's Diamond Watch 27mm 6.1ct Full Diamond
Regular Price: $38,575.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 24mm ~8ct
Regular Price: $24,900.00
Cartier Santos de Cartier Galbee 18K Gold and Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 10.20ct
Regular Price: $24,900.00
Cartier Santos de Cartier Galbee Stainless Steel Women's Diamond Watch 29mm 11.53ct
Regular Price: $23,535.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Tank Francaise Women's Diamond Watch | 25mm | Quartz | 1.1ct | White Dial
Cartier Santos Octagon Women's 18K Gold Diamond Watch | 31mm | Quartz | 0.38ct | Cream Dial