| Item Code | S000524 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Panthere |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 22 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K Yellow Gold |
| Strap Width (Between Lugs) | 12 mm |
|---|---|
| Strap Length | 6.5 in |
| Bracelet Material | Green Genuine Leather |
| Bezel Material | Gold |
|---|
| Dial | Cream |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Panthere Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 23mm | 0.47ct | White Dial
Regular Price: $8,476.00
Cartier Panthere Women's Two-Tone Gold Diamond Watch | 23mm | 0.87ct | White Dial
Regular Price: $9,933.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold/Stainless Steel Women's Diamond Watch 22mm 1.02ct
Regular Price: $8,250.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold/Stainless Steel Women's Diamond Watch 22mm 0.47ct
Regular Price: $8,703.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold/Stainless Steel Women's Diamond Watch 27mm 1.4ct
Regular Price: $10,065.00
Cartier Panthere Stainless Steel Diamond Women's Watch 22mm 0.47ct
Regular Price: $10,131.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold/Stainless Steel Women's Diamond Watch 22mm 0.87ct
Regular Price: $10,236.00
Cartier Panthere 18K Yellow Gold/Stainless Steel Women's Diamond Watch 22mm ~0.90ct
Regular Price: $10,236.00
Cartier Panthere Stainless Steel Women's Diamond Watch 22mm ~1ct
Regular Price: $9,780.00
Cartier Panthere Women's Diamond Watch | 27mm | Swiss-Quartz | 1.27ct | White Dial
Regular Price: $9,970.00
There are no questions for this product.
Loading...
Cartier Santos de Cartier Galbee Stainless Steel Diamond Women's Watch 29mm 0.85ct
Cartier Vermeil Must 18K Gold Diamond Women's Watch 27mm ~1.53ct