| Item Code | 803077 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement |
| Sets | Sets |
| Width | Engagement / Mount ring: 5/16 in (8 mm), Women's band: 1/16 in (3 mm) |
| Length | 13/16in (21mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Invisible |
Luxurman 1.75ct Diamond Engagement Ring and Wedding Band Set in 14k Gold
Regular Price: $4,699.00
14K Gold Designer Round Diamond Engagement Ring Wedding Band Set 2.04ct
Regular Price: $6,547.00
10K Gold 0.7CT Round Diamond Engagement Ring and Wedding Band Bridal Set
Regular Price: $2,714.00
Affordable Diamond Engagement Ring and Wedding Band Set His Hers 10k Gold
Regular Price: $3,267.00
14K Gold Affordable Halo Diamond Engagement Ring and Wedding Band Set 0.8ct
Regular Price: $2,650.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Clark
Jan 31, 2023
Amazing bridal ring set
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold 0.75 ct Princess Cut Diamond Engagement Ring
Men's 10k Gold Square Shape 1 Carat Diamond Pinky Ring For Men