| Item Code | 800228 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Carat Weight | 0.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Invisible, Pave |
14K Gold Diamond Three Stone Engagement Ring 0.80ct 3.5mm
Regular Price: $2,337.00
14K Gold Women's Diamond Wedding Ring 0.5 ct
Regular Price: $2,314.00
14K Gold Women's Diamond Ring 0.55ct
Regular Price: $2,649.00
Unique Round Diamond Band 0.96ct 10K Gold Ladies Rings
Regular Price: $1,981.00
Round Diamond Cluster Engagement Ring 0.86ct 10K Gold
Regular Price: $2,136.00
14K Gold Round Diamond Ladies Ring 0.92ct 8.4mm
Regular Price: $2,698.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Luxurman 1 Row Princess Cut Diamond Wedding Band 1.6ct G/VS 14K Gold
Luxurman 14K Gold Diamond Criss Cross Right Hand Ring 0.4ct