| Item Code | 420000 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Setting Type | Cluster |
| Width | 1/2in (14mm) |
| Length | 9/16in (14mm) |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
10k Gold Men's Cluster Diamond Jubilee Ring 0.75ct Rolex Style
Regular Price: $3,537.00
Hip Hop Real 10k Gold Five Pointed Star Diamond Ring for Men 1.5ct
Regular Price: $3,347.00
1 Carat White Yellow Diamond Pinky Ring in 10k Gold
Regular Price: $3,119.00
LUXURMAN Bands Solid 10K or 14K Gold Cuban Link Chain Diamond Ring for Men 0.7ct
Regular Price: $3,009.00
10K or 14K Gold Men's King Lion Head Ring with Diamonds and Crown Pinky Ring 0.55ct
Regular Price: $4,631.00
1 Carat Men's Diamond Pinky Ring in 10k Gold by Luxurman
Regular Price: $3,710.00
10K Gold Diamond Pinky Ring for Men 0.5ct by Luxurman
Regular Price: $2,585.00
5 Year Anniversary Ring 10K or 14K Gold Five Stone Diamond Wedding Band for Men 1ct
Regular Price: $4,475.00
Luxurman 1 Carat Men's Diamond Ring 10K or 14K Yellow Rose White Gold Pinky Ring
Regular Price: $3,282.00
Hip Hop Diamond Ring For Men 10K White or Yellow Gold 0.35ct.
Regular Price: $3,076.00
Miami Yellow Gold Cuban Link Curb Chain for Men 14K 2.5mm 22-40in
Regular Price: $3,809.00
Hip Hop 10K Gold Diamond Jesus Face Pendant 1.25ct
Regular Price: $4,395.00
Diamond Jesus Head Pendant 0.75ct 10K Gold Mini Jesus Face Charm
Regular Price: $2,503.00
Yellow Gold Miami Cuban Link Curb Chain Bracelet 14K 4mm 7.5-9in
Regular Price: $2,378.00
10K Yellow Gold Miami Cuban Link Curb Chain Bracelet 9mm 7.5-9in
Regular Price: $4,605.00
Real 10K Gold Fully Iced Out Puffed Diamond Crown Heart Pendant 1 Carat
Regular Price: $2,500.00
10K Gold Diamond Baby Angel Pendant for Men 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,832.00
LUXURMAN Solid 10k Gold Curb Chain For Men Comfort 8mm Wide
Regular Price: $8,026.00
| Question: | |
| Answer: |
We can surely custom make this Diamond Cluster Ring for you with black diamonds. Please email sales@itshot.com or call us at 1-212-398-3123 |
| Question: |
Can i come into the store and size the ring . by Vincent May 10, 2021 |
| Answer: |
You are always welcome to stop by our New York showroom. Our address is 48 West 48th Street, Suite 302. it can also be found on the bottom of the website. Please give a call before coming in to schedule your appointment. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Edward
Apr 2, 2024
Paul
Mar 14, 2022
MA,US
Ashuan
Feb 2, 2022
AZ,US
Keith
May 7, 2020
KS,US
Brittnee
Apr 9, 2017
10K or 14K Gold Wide Princess Cut Diamond Wedding Band for Men 1.5ct by Luxurman
Unique 10K Gold 5 Row Black Diamond Wedding Band
by Willie May 23, 2023