| Item Code | 001244 |
|---|---|
| Approx. Weight | 25 g |
| Warranty | 12 months |
| Ring Style | Birthstone |
| Metal | Platinum |
| Bridal | Bridal, Wedding |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | F-G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Invisible |
Platinum Men's Diamond Wedding Band 3.6ct Princess Cut Diamonds
Regular Price: $21,522.00
5 Stone Platinum Men's Diamond Wedding Ring 2.5ct VS Anniversary Band
Regular Price: $15,500.00
Platinum Diamond Men's Wedding Ring 2ct
Regular Price: $16,506.00
14K Gold 5 Row Diamond Wedding Ring for Men & Women | 12.5mm Wide Band | 6ct
Regular Price: $16,597.00
Women’s 18K Gold Diamond Eternity Band | Marquise Round Cut | 5.63ct
Regular Price: $17,985.00
Unique 14K Gold Wide Diamond Wedding Band 6.55ct Ladies Anniversary Ring
Regular Price: $21,450.00
Anniversary Ring Unique 18K Gold Custom Made Wide Diamond Wedding Band 6.55ct
Regular Price: $25,723.00
Luxury 18K Gold Diamond Floral Eternity Ring for Women | Marquise Round Cut | 4.25ct
Regular Price: $15,485.00
18K Gold Asscher Cut Diamond Eternity Band | Anniversary Ring for Women | VS 5 Carats
Regular Price: $15,525.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Carl
Jul 25, 2022
Extremely good looking diamond
Elva
Aug 4, 2021
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Custom Made 14K Gold Diamond Ring with Black Onyx for Men and Women 4.65ct
Unique Wide 5 Carat Diamond Engagement Ring and Wedding Band Set 14k Gold