| Item Code | 000742 |
|---|---|
| Approx. Weight | 10 g |
| Warranty | 12 months |
| Ring Style | Birthstone |
| Metal | 14k Gold |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Width | 13/16in (20mm) |
| Length | 25/32in (20mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Round Diamond Engagement Ring 1.25ctw
Regular Price: $8,375.00
Unique Luxury 14K Gold Diamond Engagement Ring 2.79ct
Regular Price: $8,385.00
Unique Halo Diamond Engagement Ring 3.5ct 14K Gold Round Cluster
Regular Price: $6,899.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Luxurman Statement Men's Diamond 10K or 14K Gold Pinky Ring Round Shape 3.75c
Tiffany Style Round Diamond Solitaire Engagement Ring in 18k Gold 0.75ct