| Item Code | S000379-26 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Original Box | Yes |
| Model/Collection Name | Santos Demoiselle |
|---|---|
| Metal | Gold/Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.77 ct |
| Movement | Quartz |
| Case Diameter/Width | 26 mm |
|---|---|
| Case Material | White Stainless Steel |
| Strap Width (Between Lugs) | 12 mm |
|---|---|
| Strap Length | 6.2 in |
| Bracelet Material | 18K Yellow Gold, Stainless Steel |
| Watch Clasp | Hidden Double Fold |
| Dial | White |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Blue |
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 6.63ct
Regular Price: $14,401.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 4.27ct
Regular Price: $12,500.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 2.59ct
Regular Price: $11,500.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm
Regular Price: $11,076.00
Cartier Santos Demoiselle Stainless Steel Women's Diamond Watch 26mm 1.77ct
Regular Price: $10,910.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
27mm Ladies Cartier Panthere Mini 18K Gold & Steel Two-Tone Diamond Watch
Women's Diamond Watch 27mm Cartier Cougar 18K Yellow Gold