| Item Code | 100586 |
|---|---|
| Approx. Weight | 24.1 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Initial |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 1/2in (38mm) |
| Length | 2in (51mm) |
| Bail Opening, Height | 10 mm |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Unique 14K Gold Diamond and Ruby Initial Pendant for Men & Women 4ct
Regular Price: $8,344.00
Custom 14K Gold Diamond Initial Letter Pendant for Men & Women 4ct
Regular Price: $9,950.00
Solid 14k Gold Bitcoin Pendant for Men 2 Carat Diamond Medallion Circle
Regular Price: $6,981.00
Real Diamond Initial Letter Pendant for Men and Women | 14K Gold | 2.38ct
Regular Price: $5,695.00
Custom 14K Gold Diamond Name Pendant for Men and Women 2.54ct
Regular Price: $5,362.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Andy
Jan 12, 2023
Custom
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Large Personalized Diamond Circle Photo Pendant 14k Gold Round Picture Medallion
Large Iced Out Custom Diamond Medallion Pendant for Men 10K or 14K Gold 10 Carats