| Item Code | 803148 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Ring Style | Birthstone, Cocktail, Statement |
| Metal | 14k Gold |
| Bridal | Wedding |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Personalization | Yes |
| Jewelry Shape | Oval |
| Carat Weight | 4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Sapphire |
| Shape | Round, Oval |
| Color | G-H, Blue |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Blue Topaz Engagement Cocktail Ring 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $4,688.00
Blue Topaz Diamond Cocktail Ring 11ct
Regular Price: $4,038.00
Pear Cut Sapphire and Diamond Flower Bloom Cocktail Ring for Women 14K Gold
Regular Price: $4,783.00
Unique Luxurman One Carat Diamond Blue Sapphire Cocktail Ring for Women
Regular Price: $4,042.00
14K Gold Diamond Peridot Quartz Cocktail Ring 13ct
Regular Price: $3,786.00
Elegant 14K Gold Diamond Flower Open Ring for Women 1.4ct
Regular Price: $3,699.00
Luxurman Massive Ladies Diamond Wave Cocktail Ring 14K Gold 1.65ct
Regular Price: $4,310.00
Fine Pink Sapphire Diamond Cocktail Ring 11ct
Regular Price: $4,330.00
Purple Amethyst Diamond Cocktail Ring 11ct
Regular Price: $3,922.00
Two Carat Gucci Diamond Link Cocktail Ring for Women 14K Gold
Regular Price: $4,155.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Sarah
Feb 28, 2023
Better than I thought
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold 2 Carat Round Diamond Eternity Band Women's Diamond Wedding Ring
Unique 10K or 14K Gold Black Onyx Blue Sapphire White Diamond Men's Ring 1.68ct