| Item Code | 801768 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 1/2in (13mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Cluster |
| Earring Back | Screw |
| Jewelry Shape | Round |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Unisex Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold 2ct Halo Studs
Regular Price: $3,526.00
Halo Diamond Cluster Earrings Studs 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,508.00
Unisex Round Diamond Stud Earrings Clusters in 14K Gold 1.75ct
Regular Price: $3,492.00
14K Gold Round Diamond Cluster Earrings Studs 1.5ct by Luxurman
Regular Price: $3,407.00
Cluster Diamond Earrings Studs G color VS Clarity by Luxurman 1.5ct
Regular Price: $3,059.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Round Diamond Cluster Stud Earrings 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,042.00
Diamond Dog Tag Military Pendant With Rubies & Diamonds 1.25ct 14K Gold
Regular Price: $4,024.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Julia
Dec 8, 2014
Katherine
Jul 1, 2014
Kaitlyn
Dec 17, 2013
Nicki
Oct 15, 2013
Elizabeth
Jul 10, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K Gold Large Earrings with Diamonds 1.25ct
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold