| Item Code | 803008 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Right Hand |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Cluster |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
There are no questions for this product.
Loading...
2 Carat Platinum Asscher Cut Diamond Eternity Band Diamond Anniversary Ring
18K Gold Designer Diamond Right Hand Ring for Women 1.3ct by Luxurman