| Item Code | 004644-18k |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Metal | 18k Gold |
| Width | 13/16in (20mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Pendant Type | Circle |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Round Diamond Circle of Love Pendant 1 carat
Regular Price: $1,651.00
Vintage 18K Gold Flower Cluster Diamond Pendant for Women 1.25ct LUXURMAN
Regular Price: $3,715.00
Luxurman Women's Diamond Diamond Key Pendant in 18k Gold 0.85ct
Regular Price: $3,044.00
18K Gold Diamond Rolling Stones Pendant Lips And Tongue Necklace 0.9ct
Regular Price: $4,539.00
18K Gold Custom Made Yogi Girl Diamond Pendant for Women 0.1ct by Luxurman
Regular Price: $3,375.00
Designer 18K Gold Diamond Angel Wing Pendant for Women 2.21ct
Regular Price: $4,267.00
Hamsa Jewelry: 18K Gold Star of David Diamond Pendant 0.6ct
Regular Price: $3,089.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Carol
Apr 19, 2023
MD,US
Nola
Jan 5, 2023
Pretty
Men's Custom 10K or 14K Gold Large 7 Carat VVS Diamonds Number 8 Pendant
Real 14k Gold Pave Diamond Oval Pendant Necklace for Women 0.5 Carat