| Item Code | 000684 |
|---|---|
| Approx. Weight | 10.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Eternity |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 29/32in (23mm) |
| Carat Weight | 7.8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Baguette, Round |
| Color | G-H, White |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Channel, Prong |
18K Gold Round & Baguette Diamond Eternity Band 6ct
Regular Price: $15,046.00
18K Gold Oval Cut Diamond Anniversary Ring Eternity Band for Women 3ct
Regular Price: $16,625.00
18K Gold Asscher Cut Diamond Eternity Band | Anniversary Ring for Women | VS 5 Carats
Regular Price: $15,525.00
Luxury 18K Gold Diamond Floral Eternity Ring for Women | Marquise Round Cut | 4.25ct
Regular Price: $15,485.00
18K Gold G VS 5 Carats Emerald Cut Diamond Eternity Band by Luxurman
Regular Price: $18,173.00
18K Gold Asscher Cut Diamond Eternity Ring 3ct Anniversary Band by Luxurman
Regular Price: $14,060.00
18K Gold Princess Cut Diamond Eternity/Anniversary Band 3ct G/VS
Regular Price: $11,600.00
Women’s 18K Gold Diamond Wedding Ring | Eternity Band | Pear Round Cut | 2.8ct
Regular Price: $9,435.00
Women’s 18K Gold Diamond Wedding Ring | Floral Eternity Band | 3.26ct
Regular Price: $8,985.00
Women’s 18K Gold Diamond Wedding Ring | Eternity Band | 1.77ct
Regular Price: $8,535.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Cindy
Oct 2, 2018
7.25ct G VS White&Black Diamond Cuban Right Hand Ring
Unique Diamond Wedding Bands: 8 carat Ladies Pave Diamonds Ring 14k Gold