| Item Code | 802533 |
|---|---|
| Approx. Weight | 17 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18k Gold |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 7 1/4in (184mm) |
| Chain/Bracelet Type | Stackable, Tennis |
| Carat Weight | 3.76 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Sapphire |
| Color | G, Blue |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Women's Lab Grown Diamond Tennis Bracelet 18K White Gold
Regular Price: $10,335.00
Women's Round and Emerald Lab Grown Diamond Tennis Bracelet 18K White Gold
Regular Price: $10,460.00
Unique 6 Carat VS Diamond Tennis Bracelet for Women 18k Gold Flower Clasp
Regular Price: $12,959.00
Women's Heart Lab-Grown Diamond Tennis Bracelet 14K Yellow Gold
Regular Price: $11,700.00
18K Gold Inline Round Diamond Tennis Bracelet for Women 6.69ct VS Diamonds
Regular Price: $11,906.00
Women's Oval and Baguette Lab Grown Diamond Tennis Bracelet 18K White Gold
Regular Price: $7,790.00
Women's Round Diamond and Sapphire Tennis Bracelet 18K White Gold
Regular Price: $6,806.00
Women's Round and Baguette Diamond Tennis Bracelet 18K Yellow Gold
Regular Price: $6,142.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Kayla
Aug 17, 2022
Perfect diamond bracelets with blue sapphires
Mira
Dec 6, 2021
Great experience
Linda
Sep 15, 2014
Patricia
Sep 15, 2014
Ladies Pave Diamond Ball Bangle Bracelet 1 ct 10K Gold
18K Gold Inline Round Diamond Tennis Bracelet for Women 6.69ct VS Diamonds