| Item Code | 001261 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7.2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Platinum |
| Ring Style | Birthstone, Pinky, Signet |
| Width | 5/8in (16mm) |
| Length | 29/32in (23mm) |
| Carat Weight | 1.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
10K or 14K Gold Men's Diamond Pinky Ring White Yellow 0.60ct
Regular Price: $2,876.00
10K Gold Diamond Pinky Ring for Men 0.5ct by Luxurman
Regular Price: $2,585.00
Square Men's Diamond Jubilee Pinky Ring by Luxurman 0.55ct 10K or 14K Gold
Regular Price: $2,905.00
Men's 14K Gold Diamond Pinky Ring | Dragon Claw Design | 0.39ct
Regular Price: $2,334.00
Men's 10k Gold Square Shape 1 Carat Diamond Pinky Ring For Men
Regular Price: $3,591.00
1 Carat White Yellow Diamond Pinky Ring in 10k Gold
Regular Price: $3,119.00
Lion Head White & Blue Diamond Ring for Men | 10K Gold | 0.3ct
Regular Price: $3,238.00
10K or 14K Gold Men's Baguette Diamonds Pinky Ring 1.4ct
Regular Price: $3,098.00
Luxurman 1 Carat Men's Diamond Ring 10K or 14K Yellow Rose White Gold Pinky Ring
Regular Price: $3,282.00
Solid 10K Gold Lion Head Diamond Pinky Ring for Men 0.3ct Luxurman
Regular Price: $3,279.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Christopher
Nov 12, 2021
FL,US
John
Sep 23, 2021
Content
Jefry
Aug 9, 2021
Beautiful ring
Unique Women's Anniversary Ring 14K Gold Princess Baguatte Diamond Wedding Band
Unique Wedding Bands 1.67 Carat Black Diamond Ring for Men 10K Gold 5 Row 10mm