| Item Code | 000723 |
|---|---|
| Approx. Weight | 47 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 8 1/4in (207mm) |
| Chain/Bracelet Type | Stackable, Designer, Tennis |
| Carat Weight | 11 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Women's Princess Diamond 14K Gold Tennis Bracelet 13.55ct
Regular Price: $26,042.00
14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet Half Bezel Setting 8ct
Regular Price: $23,410.00
14K Gold Women's Diamond Tennis Bracelet Round Diamonds 9.72ct
Regular Price: $22,303.00
14k Gold Baguette and Round Diamond Tennis Bracelet for Men & Women 14CT
Regular Price: $19,229.00
Women's Oval Diamond Tennis Bracelet 14K White Gold
Regular Price: $33,010.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Zack
Aug 14, 2019
Interesting design
Luxurman White and Black Diamond Tennis Bracelet For Men in 10k Gold 8.5ct
Solid 10K Gold Diamond Bracelet for Men 3.1ct by Luxurman