| Item Code | HD0626 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1.2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Yellow Gold |
| Width | 9/16in (15mm) |
| Length | 1 3/16in (30mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Dangles, Drops |
| Jewelry Shape | Pear |
| Earring Back | Lever |
| Finish | Polished |
| Type of Gemstone | Topaz |
|---|---|
| Shape | Pear |
| Color | Blue |
| Stone Setting Type | Bezel |
14k Yellow Gold Women's Lever Back Blue Topaz Cushion Drop Earrings
Regular Price: $948.00
14K Gold Diamond Chandelier Earrings Blue Topaz 0.37ct
Regular Price: $1,666.00
14k Two Tone Gold Women's Wire Drop Diamond Cut/Textured Geometric Dangle Earrings
Regular Price: $917.00
Dangle Diamond Heart Earrings 0.49ct 14K Gold
Regular Price: $1,060.00
14k Yellow Gold Women's Drop Amethyst and Citrine Earrings Lever Back
Regular Price: $945.00
14k Yellow Gold Women's Polished Drop Amethyst Earrings Lever Back
Regular Price: $957.00
14k Yellow Gold Women's Push Back Drop Polished Roaring Earrings
Regular Price: $1,036.00
14k Yellow Gold Women's Push Back Drop Polished Earrings
Regular Price: $1,058.00
Ladies Chandelier Earrings With Diamonds By The Yard 0.6ct 14k Gold
Regular Price: $1,500.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Yellow Gold Women's Push Back Polished Mirrored Chain Layered Earrings
14k Yellow Gold Women's Polished Drop Amethyst Earrings Lever Back