| Item Code | 004892 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 11 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 13/16in (20mm) |
| Length | 1 3/4in (44mm) |
| Pendant Type | Dog Tag |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.6 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H, Yellow |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Solid 14K Gold 2 Carat Diamond Dog Tag Pendant with Numbers
Regular Price: $4,102.00
Diamond Dog Tag Military Pendant With Rubies & Diamonds 1.25ct 14K Gold
Regular Price: $4,024.00
24K Gold Pamp Suisse Bar Diamond Pendant 2.5ct Dog Tag
Regular Price: $4,150.00
14K Gold Round Diamond Dog Tag Pendant 1.36ct
Regular Price: $4,014.00
14K Gold White Black Diamond Dog Tag Pendant 1.34ct
Regular Price: $4,582.00
Solid 14k Gold Real Diamond Dog Tag Military Pendant With Diamonds 1ct
Regular Price: $3,640.00
Customizable 14K Gold Round Diamond Dog Tag Pendant 0.8 ct
Regular Price: $3,724.00
Engravable 2 Carat Black and White Diamond Dog Tag Pendant for Men 14K Gold
Regular Price: $5,509.00
| Question: | |
| Answer: |
Please add the pendant to the cart and click on "Proceed to checkout" button which will get you to the checkout page. There will be "Additional Instructions" field, please make a note there that you would like this dog tag with all white diamonds. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Peppa
May 24, 2023
Gift for my husband
14K Gold Round Pave Diamond Heart Pendant 0.5ct
Iced Out 10K or 14K Gold Designer Diamond Dog Tag Pendant 5ct
by Jim Jun 19, 2014