| Item Code | HD0188 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 5/16in (8.1mm) |
| Length | 5/8in (16mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Guardian |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Marquise, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1 Carat by Luxurman
Regular Price: $3,393.00
Ladies 14K Gold 1 inch Diamond Hoop Earrings Small 0.9ct
Regular Price: $2,861.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.3ct 3/4in by Luxurman
Regular Price: $3,509.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Bezel Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,903.00
2 Inch Diamond Hoop Earrings 1ct 14K Gold Inside Out Hoops
Regular Price: $3,055.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $2,992.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $3,000.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,493.00
14k Gold Designer Pave Diamond Hoop Earrings for Women 1 Inch 1.7ct
Regular Price: $4,108.00
1 inch Inside Out 2 Carat Diamond Hoop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $4,024.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | VS
14k Yellow Gold Round and Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back