| Item Code | HD0157 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 3/16in (5.3mm) |
| Length | 9/16in (15mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Huggie Post |
| Carat Weight | 5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
1 inch Inside Out Classic Diamond Hoop Earrings 2.75ct 14K Gold G-H VS-SI
Regular Price: $5,101.00
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
14K Gold Inside Out 3 carat Hoops Diamond Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $6,070.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Spring Lock Back
Regular Price: $5,400.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | 4ct
Regular Price: $5,441.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
Regular Price: $8,271.00
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $9,314.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5ct
Regular Price: $9,127.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
3 Row Diamond Hoop Earrings 4.41ct 14K Gold
Regular Price: $10,940.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back