| Item Code | HD0207 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (2.8mm) |
| Length | 9/16in (15mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $1,628.00
Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.75ct 14k Gold
Regular Price: $1,919.00
14k Yellow Gold Round and Baguette Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,796.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Channel Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,942.00
14k Yellow Gold Round and Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,025.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,106.00
1/2 inch Classic Huggie Hoop Earrings 14k Gold with Round Diamonds 1 Carat
Regular Price: $2,525.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,147.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,242.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,261.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
14k White Gold Emerald and Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back